• Želáme si tvorivosť a radosť z učenia! ❤
      • Čitateľský maratón
      • Najúspešnejší športovci
      • Výstava - Denník Anny Frankovej
      • Posledné práce v skleníku pred zimou
      • Exkurzia - Banská Bystrica
      • Turistický krúžok
      • Liptovský hrad
      • Súťaž mladých zdravotníkov
      • Hviezdoslavova hájovňa
      • Atletika žiakov
      • Hviezdoslavček
      • Výtvarné súťaže
      • Všetkým priateľom a sponzorom školy!
    • LETÁK 2023/2024

• DEŇ ZEME

Dňa 22.4.2024 sa pri príležitosti Dňa Zeme uskutočnia aktivity zamerané na význam včiel a včelárstva pre ľudstvo. Budeme sa venovať aj zberu odpadkov v rôznych častiach našej obce.

• DEŇ ZEME
        • Okresné kolo Biologickej olympiády

Dňa 11.4.2024 sa v priestoroch Centra voľného času v Námestove uskutočnilo Okresné kolo 58. ročníka Biologickej olympiády kategórie E. Našu školu reprezentovali dve žiačky 7. ročníka Frederika Kormaňáková, ktorá obsadila 3. miesto a Michaela Vnučáková, ktorá sa umiestnila na 6. mieste. Zúčastnili sa súťaže v odbore botanika a obidve sa stali úspešnými riešiteľkami olympiády. Súťaž pozostávala z identifikácie druhov rastlín vodného prostredia a jeho okolia, z testu a praktickej časti - herbára, ktorý si dievčatá pripravili.

• Divadelné predstavenie

Dňa 10.4.2024 sme sa zúčastnili anglického divadelného predstavenia LAKIHO MESTEČKO.

Do práce či školy chodíme po tých istých uliciach, okolo rohu, prejdeme cez park, po schodoch hore, či dole. Stále to isté. Predstavenie nám ukázalo, že miesta, ktoré sú na prvý pohľad nudné, odkrývajú svoje fantastické príbehy cez pohľad zo psej aj vtáčej perspektívy. Naši žiaci mali možnosť vyskúšať si úlohu herca, "pohľad do hľadiska z javiska" a zároveň si precvičiť mnohé anglické slová či frázy.

• Marec - mesiac knihy

Pri tejto príležitosti sme si pre žiakov pripravili množstvo aktivít, ktoré sme v tento mesiac zrealizovali. Zapojili sme sa do čitateľského maratónu - cieľom a hlavnou myšlienkou celoslovenského detského čitateľského maratónu „Čítajme si...“ je podporiť a zvýšiť záujem detí o čítanie kníh. So žiakmi 6. ročníka sme vytvorili knihu bájok. Žiaci 3. ročníka ukázali svoje čitateľské zručnosti a vypracovali čitateľské záznamy, ktoré sme poslali do súťaže Vráťme knihy do škôl. Veríme, že nielen v marci budeme aktívni čitatelia, ale knihy budú naše "kamarátky" celý rok.

• Marec - mesiac knihy

Piatok 19. 4. 2024
      • Odbory

• 7921B00 základná škola 1. stupeň

7922D00 základná škola 2. stupeň

7910A00 materská škola

Elektronická prihláška:

I. Vzdelávanie pedagogických zamestnancov - aktualizačné vzdelávanie:

1. Zákon č. 138/2019 Z. z. a Vyhlášky s ním súvisiace, zapracovanie uvedeného zákona do vnútorných predpisov školy  2019/2020

15 hod., garant - PaedDr. Eva Rabčanová, hodnotenie - 23 účastníkov odovzdalo hodnotiaci hárok s pozitívnym hodnotením

2. Dištančná forma vzdelávania 2020/2021

15 hod., garant - PaedDr. Eva Rabčanová, hodnotenie - 13 účastníkov odovzdalo hodnotiaci hárok a hodnotilo ako silné stránky - aktuálnosť vzdelávania, použiteľnosť v praxi, prepojenie s praxou

3. Novela zákona o pedagogických zamestnancoch, novela školského zákona a príslušných vyhlášok 2021/2022

15 hod., garant - PaedDr. Eva Rabčanová, hodnotenie - 21 účastníkov písomnou formou odovzdalo hodnotiaci hárok s pozitívnym hodnotením

4. Inklúzia, digitalizácia a kurikulum vo výchove a vzdelávaní ZŠ (MŠ) 2022/2023

20 hod., garant - PaedDr. Eva Rabčanová, hodnotenie - 19 účastníkov písomnou formou odovzdalo hodnotiaci hárok s pozitívnym hodnotením

5. Zmeny v školskej legislatíve platné od 1.9.2023, šk. rok: 2023/2024

10 hod., garant - PaedDr. Eva Rabčanová, hodnotenie - 21 účastníkov písomnou formou odovzdalo hodnotiaci hárok s pozitívnym hodnotením

II. Vzdelávanie pedagogických zamestnancov - adaptačné vzdelávanie:

1. Adaptačné vzdelávanie začínajúceho učiteľa od 4.2.2020 do 30.11.2020

50 hod., garant - PaedDr. Eva Rabčanová, úspešné ukončenie vydaním osvedčenia

2. Adaptačné vzdelávanie začínajúceho učiteľa od 4.9.2023 - 60 hod., garant - PaedDr. Eva Rabčanová

• DESATORO ❤

• Desatoro pre žiaka:

1. Som tvoj učiteľ, na tom nič nezmeníš! 😊

2. Nevyslovuj často moje meno, len tým pútaš na seba pozornosť!

3. Pamätaj, že každý deň v škole je úžasným zážitkom! (pre nás oboch)

4. Cti si ma, a keď hundreš, tak len potichu, aby som to nepočul!

5. Nekradni mi úsmev, lebo nie je nič horšie ako nevrlý učiteľ!

6. Nenič mi nervy, lebo keď sa nahnevám, nevyzerám bohvieako príjemne!

7. Pamätaj, že v slovnom súboji so mnou nevyhráš, preto mi nikdy neskáč do reči!

8. Pri písomkách odpisuj tak, aby som ťa nenachytal, inak neručím za výsledok!

9. Nekopíruj moje chyby – aj ja som len človek!

10. Teš sa na budúcnosť, možno raz budeme kolegovia a dobrí priatelia!

Vaši učitelia

Desatoro pre učiteľa:

1. Som váš žiak. Iba váš žiak!

2. Chcem mať rád školu, pomôžte mi!

3. Páči sa mi, keď ma oslovujete krstným menom!

4. Moja hlava je ako litrová fľaša. Viac ako liter sa do nej nezmestí. Neprelievajte!

5. Som oheň i voda. Raz vzplaniem, inokedy plávam!

6. Ako každý človek i ja mám právo na dobrý i zlý deň!

7. Neobľubujem všetky predmety – odpusťte mi to!

8. Neznášam skúšanie pred tabuľou, potia sa mi ruky, červenajú uši!

9. Mám dušu i srdce! Všimli ste si?

10. Hľadám si vzory. Nechceli by ste to byť práve vy, páni učitelia?

Vaši žiaci