• Víťazný plagát

DEŇ ZEME

V piatok na našej škole prebiehal deň venovaný našej planéte Zem, ktorý si každoročne pripomíname 22. apríla. Tento rok Organizácia spojených národov vyhlásila za Medzinárodný rok trvalo udržateľného cestovného ruchu, čo  zjednodušene znamená ekologický turizmus.

Žiaci plnili rôzne úlohy pri ktorých sa snažili predstaviť svoju obec tak, aby bola čo najzaujímavejšia a prilákala čo najviac turistov. Ukázali všetkým, prečo by do nej mali prísť vytváraním zaujímavých posterov.

Niektoré triedy vytvorili mapu Slovenska a vyznačili na nej miesta ktoré už navštívili a s akým typom dopravy.

Najdôležitejšie bolo, aby si uvedomili, že turizmus nemusí  mať zlý vplyv na životné prostredie.

Žiaci tieto aktivity  vyhodnotili hlasovaním nasledovne:

1.miesto............8.A trieda

2.miesto............7.A trieda

3.miesto............3.A trieda

Gratulujeme výhercom a ďakujeme  žiakom a triednym učiteľom za  aktívny a tvorivý prístup.

Mgr. Podstrelená Viera

Mgr. Matejčíková Daniela