• image.png

Základnú školu s materskou školou Breza tvoria štyri časti:

-             základná  škola,

-             materská škola,

-             školský klub detí,

-             zariadenie školského stravovania.

Školský areál tvoria budovy ZŠ, MŠ a ZŠS. Súčasťou areálu je viacúčelová miestnosť a školské ihrisko, ktoré slúžia na vyučovanie telesnej výchovy, ale aj ako priestor pre školskú družinu či krúžkovú činnosť.

Základnú školu navštevuje do 200 žiakov, ktorí sa vzdelávajú v 9 triedach. Všetky učebne od 1. až po 9. ročník sú vybavené interaktívnou tabuľou, NTB pre pedagóga v triede. Okrem toho žiaci využívajú moderne vybavené multimediálne miestnosti, učebňu jazykov, špeciálnu učebňu fyziky a chémie, viacúčelovú miestnosť, kuchynku a pracovné dielne.

V školskom klube detí je do 28 žiakov. Materskú školu navštevuje do 60 detí.

Vzdelávací proces v ZŠ zabezpečuje 14 pedagogických zamestnancov, 2 asistentky učiteľa a 1 vychovávateľka v školskom klube detí.

Vzdelávací proces v MŠ zabezpečuje 6 pedagogických zamestnancov.

Koncepčný zámer :   - uplatňovanie princípu kolektívnej výchovy

- rozvoj prírodovedných predmetov

- rozvoj tvorivosti žiakov

- rozvoj projektového diania

- tvorba imidžu školy jej činnosťami

Vedenie školy bude vytvárať také podmienky, aby každý žiak mohol rozvíjať svoje vedomosti, zručnosti, talent a nadanie.

Pre dosiahnutie stanoveného cieľa sa naša škola orientuje na tie priority, ktoré je schopná pokryť svojimi finančnými prostriedkami a v ďalšom prioritami, ktoré nie sú náročné na finančné prostriedky. Iné aktivity smerujúce k dosahovaniu stanoveného cieľa škola taktiež podporuje v prípade, že organizátor dokáže tieto pokryť zo svojich prostriedkov. Klasická forma vyučovania je obohatená o zážitkovú formu učenia s podporou rozvoja medzipredmetových vzťahov aj prostredníctvom medzipredmetových exkurzií.