• Rozlúčka

• Od budúceho školského roka si od svojich pracovných povinností oddýchnu pani riaditeľka Eva Rabčanová a pani učiteľka Anna Sitáriková, s ktorými sme sa v posledné školské dni rozlúčili. Prajeme im hlavne veľa zdravia, aby si oddych naplno užili.

• Výlet OSTRAVICE

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Výlet OSTRAVICE.

Naša základná škola už dlhé roky úspešne spolupracuje so ZŠ s MŠ v Ostravici z Českej republiky. Vďaka spolupráci si môžeme vymieňať poznatky a skúsenosti, obohacovať svoju kultúru a povedomie blízkosti oboch národov. Dňa 27.06.2024 sa naši žiaci zúčastnili "Olympijského dňa" na tejto škole. V mnohých zaujímavých disciplínach si v zmiešaných tímoch zabojovali o skvelú zdravú odmenu - melóny, ktoré po športových aktivitách na slniečku padli vhod. Okrem únavy sme si domov "priniesli" nové priateľstvá a radosť zo športu. Ostravickej škole ďakujeme za perfektne pripravenú akciu.

• Výlet KOŠICE

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Výlet KOŠICE.

Dňa 13.6.2024 sme navštívili prvé najkrajšie a druhé najväčšie slovenské mesto – Košice. Očarila nás prehliadka Múzea letectva, ktoré od roku 2002, na ploche 7100 m² prezentuje takmer 500 unikátnych exponátov, ktoré nevšedným spôsobom približujú históriu letectva, vývoja lietadiel, leteckých motorov a prístrojovej techniky od počiatkov lietania až po nedávnu minulosť. Múzeum ponúka aj zaujímavý pohľad do histórie cestnej dopravy. Vzácne zbierky sú vystavené v osobitnej expozícii. Ďalej sme pokračovali návštevou Dómu sv. Alžbety, ktorý je Metropolitnou katedrálou a najväčším kostolom na Slovensku. Nachádza sa v strede Hlavnej ulice v Košiciach a je katedrálnym chrámom Košickej rímskokatolíckej arcidiecézy. Prezreli sme si aj kráľovské schody, kryptu a Kaplnku sv. Michala. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí vďaka odbornému výkladu nášho sprievodcu. Obdivovali sme aj Spievajúcu fontánu a historické centrum mesta. Nazreli sme aj do nákupného centra. Dlhá cesta nám v dobrej nálade rýchlo ubiehala, počasie prialo a domov sme si priniesli veľa krásnych dojmov a zážitkov.

• Námestovská rybka

• Naši žiaci sa v máji zúčastnili na výtvarnej súťaži Námestovská rybka.

Žiaci vytvorili práce na tému Rodina  ako  miesto domova.

Umiestnenie:

Eliška Mroceková1. miesto v kategórii 13 – 15 rokov,

Nela Peldovácena poroty v kategórii 9 – 12 rokov,

Pavol Romaňákcena poroty v kategórii 9 – 12 rokov.

Všetkým oceneným blahoželáme k úspechu.

• Zber papiera!

• Zber papiera bude v stredu 19.06.2024 od 13.00 do 15.00. Odmena bude pre každého zúčastneného.

• Hliadka mladých zdravotníkov

• Už tradične mesiac jún patrí našim mladým zdravotníkom. SČK v Dolnom Kubíne pravidelne v tomto mesiaci usporadúva regionálne kolo zdravotníckej súťaže Hliadka mladých zdravotníkov. Súťaží sa v troch kategóriách:  mladší žiaci 1. – 4. ročník, starší žiaci 5. – 9. ročník a dorastenci – žiaci stredných škôl. Našu školu reprezentovali žiačky 5. a 7. ročníka – Romana Žuffová, Anna Škombárová, Emma Matejčíková, Zoja Mária Kormaňáková, Diana Kubašová. Pripravovala ich pani učiteľka Bombjaková spolu s ďalšími žiakmi a aj vďaka nej sa dievčatám podarilo umiestniť na krásnom 7. mieste zo 17 škôl oravského regiónu.

Ďakujeme im za účasť a tešíme sa na ich ďalšiu reprezentáciu 🙂

• Majster školy vo florbale, 6. ročník

• Dňa 12.6. 2024 sme usporiadali už 6. ročník školského športového turnaja Majster školy vo florbale. Súťaže sa zúčastnili žiaci v dvoch kategóriách – mladší žiaci: 3., 4., 5. ročník a starší žiaci: 6., 8., 9. ročník. Súťažilo sa v zmiešaných družstvách chlapcov a dievčat. Musíme uznať, že herná výkonnosť žiakov rok čo rok stúpa, za čo ďakujeme aj p. uč. Kolenovej, ktorá vedie florbalový krúžok. Žiakom ďakujeme za účasť a tešíme sa o rok 😉 .

Do fotogalérie bol pridaný nový album Florbal .

Vyhodnotenie

Mladší žiaci

1. miesto                 4. ročník
            2. miesto                 5. ročník
            3. miesto                 3. ročník

Starší žiaci

1. miesto                 9. ročník
            2. miesto                 8. ročník
            3. miesto                 6. ročník
          • Futbalové turnaje, kvalifikácie do okresných kôl

• V mesiaci apríl sa naši chlapci zúčastnili dvoch kvalifikačných futbalových turnajov – Malý futbal SFZ žiakov 5. a 6. ročníka a McDonalds Cup žiakov 1. – 4. ročníka. Obidva turnaje sa odohrali na štadióne MŠK Námestovo vo výbornej konkurencii. Chlapci sa hrdinsky držali a vybojovali dvakrát 3. miesto. Ďakujeme im za účasť a tešíme sa na ďalšiu reprezentáciu 😃

• Atletika starších žiakov

• Dňa 21.5.2024 sa žiaci a žiačky 7. až 8. ročníka zúčastnili okresného kola v atletike starších žiakov, kde výherné družstvo postupuje na krajské kolo. Prvýkrát sa súťaže zúčastnilo až 18 základných škôl z okresu Námestovo. V jednotlivých disciplínach súťažilo od 30 do 44 žiakov. Najlepšie z našej školy sa umiestnili títo žiaci:

Výška

1. miesto     Kubašová Diana

11. miesto     Kormaňáková Frederika

Guľa

8. miesto     Olašáková Chiara

11. miesto     Parišek Dominik

Kriket

9. miesto     Vnučáková Michaela

11. miesto     Kormaňák Martin

12. miesto     Urbaník Ľudovít

Blahoželáme k úspechom a ďakujeme za reprezentáciu školy 😉

• XXV. ročník Okresnej športovej olympiády detí materských škôl

• Dňa 05.06.2024 sa štyri deti našej materskej školy zúčastnili  Okresnej športovej olympiády v Oravskej Polhore.

Súťažili v týchto športových disciplínach: 1. Skok do diaľky z miesta, 2. Beh na 20 m šprint, 3. Hod do diaľky tenisovou loptičkou,  4. Štafetový beh 5x20 m.

Z veľkého počtu  zúčastnených materských škôl dosiahli naše deti vynikajúce výsledky, za čo im patrí veľká pochvala.

V štafetovom behu obsadili naše deti 1. miesto - Tomáško Plavý, Jožko Jakubiak, Amálka Lajčiaková, Karinka Kurtulíková.

V behu na 20 m šprint obsadil Tomáško Plavý 2. miesto.

V hode do diaľky tenisovou loptičkou obsadil Jožko Jakubiak 2. miesto.