• Vybíjaná

• Dievčatá VI. a VII. ročníka sa 7.2.2023 zúčastnili kvalifikácie do okresného kola vo vybíjanej. Usporiadateľom bola ZŠ Hruštín. Súťažili 4 družstvá – Hruštín, Babín, Lokca a Breza. Po vynikajúcom výkone sa naše žiačky umiestnili na 2. mieste. Do okresného kola postúpilo družstvo ZŠ Hruštín. Dievčatám ďakujeme a tešíme sa opäť o rok v kvalifikácii 🙂

• Stolný tenis žiačok

• Dňa 13.2.2023 sa naše žiačky zúčastnili okresného kola v stolnom tenise. Turnaj absolvovali len dve družstvá, ostatné sa nedostavili. Žiačky ZŠ s MŠ Breza získali tímové 1. miesto. Vyhrali prevažnú časť zápasov so ZŠ s MŠ Rabča. Takže naše žiačky Lajčiaková Viktória, Urbaníková Karin, Kormaňáková Mária Zoja a Kormaňáková Frederika sa v apríli zúčastnia majstrovstiev kraja v Čadci. Dievčatám blahoželáme a tešíme sa na krajské kolo 😊

Do fotogalérie bol pridaný nový album Stolný tenis.

• Lyžiarsky výcvik

• V dňoch od 30.1. do 3.2.2023 absolvovali naši deviataci lyžiarsky výcvik v lyžiarskom stredisku SKI Krušetnica. Počasie nám prialo, podmienky na lyžovanie boli po výdatnom snežení perfektné. Všetci žiaci sa naučili základné lyžiarske pohybové zručnosti, dodržiavanie pravidiel bieleho kódexu a zároveň dôležitosť pohybu na čerstvom vzduchu v živote človeka. Deviataci nám svojou šikovnosťou a super správaním  pripravili nezabudnuteľné chvíle počas výcviku, za čo im patrí pochvala 😊

Do fotogalérie bol pridaný nový album Lyžiarsky výcvik.

• Tvorenie zo snehu

• Tohtoročná zima nám nadelila veľké množstvo snehu, ktoré sme dokázali využiť. Žiaci druhého stupňa svoje nápady zrealizovali na ihrisku pred školou. Triedy si zvolili ľubovoľný námet, ktorý spoločnými silami zrealizovali v časovom intervale. Pri práci so snehom si užili veľa zábavy a ich diela budú chvíľu krášliť školský areál a pútať pohľady okoloidúcich.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Tvorenie zo snehu.

• Šaliansky Maťko

• Dňa 30.01.2023 sa v priestoroch CVČ Maják - Námestovo uskutočnila súťaž v prednese slovenskej povesti „Šaliansky Maťko“. Porota v každej kategórii hodnotila dramaturgickú prípravu predlohy, podľa ktorej pedagóg pripravoval žiaka, tvorivosť a osobný prístup recitátora, ale aj pôsobivosť prednesu na poslucháča. To všetko zohrávalo dôležitú úlohu pri rozhodovaní o tom, kto sa umiestni na prvých troch miestach. Víťazi každej kategórie totiž postupujú do krajského kola, kde budú znovu súťažiť o postup do ďalšieho – celonárodného kola, kde sa už stretnú tí najlepší recitátori z celého Slovenska.

Našu školu úspešne reprezentovala žiačka IV. triedy Romanka Žuffová, ktorá získala v II. kategórii 1. miesto. Romanke gratulujeme, ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy a prajeme veľa úspechov v krajskom kole.

• Karneval
          • Karneval

• Fašiangy sú symbolom veselosti, zábavy a hlavne obdobím karnevalov. A takýto fašiangový karneval nechýbal ani v našej škole. Dňa 31.1.2023, po vyhodnotení polročného snaženia sa žiakov a rozdaní výpisov klasifikácie, sa naša škola premenila na rozprávkové kráľovstvo plné postavičiek a detských masiek. Fašiangovými dekoráciami vyzdobené priestory sa premenili na tanečný parket plný rozprávkových, filmových a originálnych bytostí v maskách. Každá maska bola zaujímavá a jedinečná. Program plný zábavy a hier. Začal sa prehliadkou a predstavením sa každej masky. Najkrajšie masky boli odmenené vecnými cenami. Keďže všetky masky boli úžasné, ani jedna neodišla naprázdno. Nasledovali detské hry a súťaže sprevádzané výbornými animátormi, žiakmi ôsmeho ročníka. K veselej karnevalovej nálade prispela aj diskotéka, na ktorej mohli nielen masky, ale aj pedagogický zbor predvádzať svoje tanečné nadanie. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k usporiadaniu tejto veselej akcie.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval.