• Biologická olympiáda

• Dňa 16.5.2023 sa v Čadci konalo krajské kolo 57. ročníka Biologickej olympiády kategórie E, na ktorom náš okres v odbore botanika reprezentovala žiačka našej školy Miriama Maťovčíková.  Miriama po svedomitej teoretickej i praktickej príprave medzi 19 súťažiacimi obsadila pekné 10. miesto a je úspešnou riešiteľkou krajského kola Biologickej olympiády. Ďakujeme za reprezentáciu a srdečne gratulujeme!

• Okresné kolo v atletike

• Dňa 19.5.2023 sa v ZŠ s MŠ Rabča uskutočnilo okresné kolo v atletike družstiev. Súťažilo sa s novými pravidlami. Zrušené boli niektoré disciplíny, počet žiakov z 10 klesol na 6 a na krajské kolo už postúpilo len víťazné družstvo a nie jednotlivci. Za našu školu súťažilo družstvo starších žiakov. Gratulujeme Tobiasovi Miškovčíkovi, ktorý na OK v atletike v kategórii starších žiakov vo vrhu guľou získal  1. miesto. Ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Výlet za odmenu

• Dňa 10. mája sa žiaci 2. stupňa zúčastnili výletu do ZOO Bojnice. Výlet dostali od spoločnosti ARRIVA ako odmenu za výhru vo výtvarnej súťaži "Cestujeme s ARRIVOU".

Prežili sme krásny a zaujímavý deň, ktorý nám spríjemnil aj trpezlivý a ústretový pán šofér.

Do fotogalérie bol pridaný nový album ZOO Bojnice.

• Úspechy našich žiakov

• Vo výtvarnej súťaži organizovanej CVČ Maják  "Námestovská rybka"  sa umiestnili naše žiačky na prvých miestach.

Dianka Kubašová – 1. miesto v kategórii 9 – 12 rokov,

Vaneska Večerková – 1. miesto v kategórii 13 – 15 rokov.

Dievčatám blahoželáme  k dosiahnutým úspechom.

Tešíme sa, že máme takých tvorivých žiakov.

• Výsledky Testovania 9 - 2023

• V rámci celoslovenského testovania žiakov naša škola dosiahla skvelé výsledky, gratulujeme našim žiakom a učiteľom za výborne odvedenú prácu.

• Olympijský odznak všestrannosti

• Dňa 26.4.2023 sa naša škola zapojila do krajského kola súťaže Olympijský odznak všestrannosti. V septembri a októbri prebiehali výberové kolá do OLOV. Zapojili sa všetci žiaci našej základnej školy. Každý žiak bol odmenený certifikátom a najlepší aj odznakom – zlatým, strieborným a bronzovým – podľa získaných percent. Zároveň žiaci s najvyšším počtom percent boli zaradení do krajského kola, ktoré sa konalo za Žilinský kraj v Športovej hale Podháj v Martine. Súťažilo až 57 základných škôl, čo je zároveň najviac v rámci Slovenska zo všetkých krajov. Do celoslovenského kola v Šamoríne postupovala iba jedna škola.  Z regiónu Orava bolo až 16 škôl. Oravská mládež sa medzi ostatnými, aj športovými školami, nedala zahanbiť a umiestnili sa prevažne v prvej tretine výsledkovej listiny. ZŠ s MŠ Breza skončila na 11. mieste v rámci Žilinského kraja.

Žiakom - Kubašová Diana, Verníček Kevin, Dudášiková Darina, Urbaník Ľudovít, Urbaníková Karin, Večerek Tomáš, Kubašová Timea a Kojda Samuel - blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu 🙂

• Športové úspechy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Športové úspechy.

Veľkonočný florbalový turnaj

ZŠ s MŠ Zákamenné pozvala našich mladších žiakov na Veľkonočný florbalový turnaj mladších žiakov 5.- 7. ročníka. Naši žiaci sa umiestnili na 4. mieste pričom podali porovnateľné výkony s ostatnými družstvami. Prvé miesto získala ZŠ s MŠ Zákamenné. Chlapcom ďakujeme za účasť a tešíme sa na ďalšiu reprezentáciu 😊.

Mc Donald CUP, kvalifikácia do okresného kola

Dňa 24.3.2023 sa žiaci 2.- 4. ročníka zúčastnili už tradičného futbalového turnaja v ZŠ s MŠ Lokca. Odohrali zápasy so ZŠ Babín, Hruštín a Lokca a umiestnili sa na peknom 2. mieste, čo im však nezabezpečilo postup na okresné kolo. Podali krásny športový výkon, v ktorom strelili aj veľké množstvo gólov do sietí súpera. Postup si rozdielom pár gólov vydobyla ZŠ Lokca.

Žiakom gratulujeme a tešíme sa na ďalšiu reprezentáciu 😉.

Stolný tenis žiakov a žiačok

Dňa 13.2.2023 sa naše žiačky zúčastnili okresného kola v stolnom tenise. Turnaj absolvovali len dve družstvá, ostatné sa nedostavili. Žiačky ZŠ s MŠ Breza získali 1. miesto. Vyhrali prevažnú časť zápasov so ZŠ s MŠ Rabča. Takže žiačky Lajčiaková Viktória, Urbaníková Karin, Kormaňáková Mária Zoja a Kormaňáková Frederika sa v apríli zúčastnili majstrovstiev kraja v Čadci, kde obsadili 9. miesto.

Žiaci Naništa Matej, Kormaňák Matej, Večerek Tomáš a Kormaňák Martin  v marci absolvovali okresné kolo. Umiestnili sa na zaslúženom 2. mieste hneď za ZŠ Slnečná Námestovo.

Dievčatám a chlapcom  blahoželáme a tešíme sa na ďalšiu reprezentáciu školy 😊.