• Slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018

kde všade ste boli.
            Poďte, vravte, urobte to
            svojej triede k vôli.

My sme si tiež nachystali
            pre vás prekvapenie.
            V každej triede budeme mať
            zábavné učenie,
            aby každý, kto sem chodí
            múdosť naberal,
            s učením sa vždy veselo
            a rád pasoval.

• Rozlúčka s pani kuchárkou

• Naše poďakovanie patrí našej milej pani kuchárke pani Žofii Špigútovej za jej dlhoročnú prácu v našej školskej jedálni. Chceme jej vysloviť uznanie za 32 rokov odpracovaných v našej organizácií. Prajeme jej príjemné chvíle v kruhu svojich blízkych počas zaslúženého starobného dôchodku.

• Výlet Vysoké Tatry

• V stredu, 28.06.2017, žiaci 5.A, 6.A a 7.A spolu s triednymi učiteľkami navštívili naše "veľhory - Vysoké Tatry", vystúpili na Hrebienok a v Starom Smokovci zažili svet ilúzií v Triklandii. Pre všetkých to bol nezabudnuteľný zážitok neopísateľných ilúzií spojených s nádherným počasím a super náladou.

• Oznam pre stravníkov

• Vyúčtovanie - doklad stravy žiakov - stravníkov za školský rok 2016/2017 dostanú žiaci do rúk spolu s vysvedčením.

• Škola v prírode

• Aj v tomto školskom roku sme sa zúčastnili ŠKOLY V PRÍRODE, ktorá bola tentokrát určená pre žiakov 3. a 4. ročníka.  A že príroda tam bola rovnako krásna ako tá naša oravská a žiaci si mali možnosť užiť turistiku, šport, ale aj kultúrne sa vyžiť dokazujú práce našich žiakov.

Týždeň od 15. - 19. mája ubehol ako voda a žiaci si domov odniesli množstvo nezabudnuteľných zážitkov...

• Turistický krúžok

• Jánošíkove diery a Malý Rozsutec

Do galérie Turistický krúžok boli pridané fotografie

Dňa 20. mája 2017 sme zdolali Jánošíkove diery a výstup na Malý Rozsutec - jednu z najkrajších turistických trás národného parku Malá Fatra a jeden z najkrajších výletov na Slovensku vôbec. Jedná sa o sústavu tiesňav a kaňonov v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec, s množstvom prekrásnych vodopádov a nezabudnuteľnou scenériou skalných útvarov. Zážitok to bol neopísateľný, výstup na Malý Rozsutec plný adrenalínu a prekonávania samého seba. Všetkým turistom patrí poďakovanie za disciplínu pri výstupe. Ďakujeme!!! wink

Kubínska hoľa

.

winkPo dlhotrvajúcej zime sa nám podarilo otvoriť tohtoročnú turistickú sezónu výstupom na Kubínsku hoľu. Počasie nám prialo, aj keď to zrána vyzeralo na dážď. Po štvorhodinovom stúpaní sme sa pri teplom čaji zohriali v lyžiarskom centre a kochali sa výhľadom na Dolný Kubín. V Dolnom Kubíne sme navštívili cintorín a pripomenuli si našich národných dejateľov. Veríme, že aj na najbližšej túre bude panovať tak skvelá atmosféra a všetci sa v zdraví vrátime domov.

• Kúzelná fyzika

• Do galérie Kúzelná fyzika boli pridané fotografie.

Kúzelná fyzika je zábavno-vzdelávacie predstavenie pásma experimentov s fyzikálnou podstatou a často neočakávaným dejom (fyzikálne kúzla). Jednotlivé experimenty sú vyberané tak, aby zaujali divákov všetkých vekových kategórii. Hoci je primárne určená pre žiakov ZŠ, bola pozitívne prijatá predškolákmi aj ich rodičmi.

Cieľom KF je vzbudiť záujem o fyzikálne deje okolo nás, vnímať fyziku na každom kroku a popularizovať túto krásnu vednú disciplínu. Veď stačí, že sa potkneme a už cítime Gravitačnú silu v celej svojej kráse.