• Zážitkové učenie

• Končí sa školský rok, ale našej úrode v skleníkoch ešte neodzvonilo.

Prírodovedné predmety nepatria vždy k tým obľúbeným. Žiakom sa často zdajú byť náročné či málo záživné. Prostredníctvom zážitku a práce v skleníku však môžu pociťovať úspech a pri pestovaní rastlín pozorovať meniaci sa život okolo seba. Veríme, že po návrate do školy sa radosť z práce žiakov zúročí v bohatú úrodu.

• Umiestnenie našich žiakov v tvorivej súťaži Tvorba z odpadu

• V 2. ročníku environmentálnej  súťaže, Tvorba z odpadu organizovanou CVČ Maják Námestovo, sa umiestnili:

Michal Smolár (4.B) - na I. mieste v kategórii ZŠ JEDNOTLIVCI, 9 – 10 rokov,

Diana Kubašová (5.A) - na II. mieste v kategórii ZŠ JEDNOTLIVCI, 9 – 10 rokov,

Lujza Kubolková (8.A) - na I. mieste v kategórii ZŠ JEDNOTLIVCI, 13 – 15 rokov,

Vanesa Večerková (8.A) - na II. mieste v kategórii ZŠ JEDNOTLIVCI, 13 – 15 rokov,

Tímea Podstrelená (8.A) - na III. mieste v kategórii ZŠ JEDNOTLIVCI, 13 – 15 rokov,

Timea Kubašová (8.A) - na III. mieste v kategórii ZŠ JEDNOTLIVCI, 13 – 15 rokov,

Dominika Betíková, Eliška Mroceková, Ester Jurigová (6.A) -  na I. mieste v kategórii ZŠ SKUPINA,

Timea Sitáriková, Darina Dudášiková, Simona Kyšková (6.A) -  na II. mieste v kategórii ZŠ SKUPINA,

Ján Gdúľ, Michal Bartoš, Sebastián Šatan (6.A) -  na III. mieste v kategórii ZŠ SKUPINA.

Veľmi sa tešíme z úspechov našich šikovných žiakov.

• Zber papiera

• V pondelok, 27.6.2022, bude zber papiera od 12.00 do 15.00 hod. Poprosíme nosiť papier zviazaný alebo vložený v papierových krabiciach. Veríme, že sa zapojí čo najviac detí, a tak prispejú k ochrane životného prostredia.

• Pcim

• V mesiaci jún sme realizovali 2 výmenné pobyty našich a poľských detí "Breza-Pcim". V rámci pobytov sa žiaci oboznámili so systémom výučby na partnerských školách, vyskúšali si prakticky vzdelávanie technických i prírodovedných predmetov, zmerali si sily v rôznych súťažiach. Pedagógovia si mohli vymeniť skúsenosti s organizáciou výučby u nás aj v Poľsku.

Počas pobytu na Slovensku sa poľské deti oboznámili s našou históriou spoločnou návštevou Oravského hradu, vystúpili na rozhľadňu nad Krušetnicou. V Pcime mali žiaci pripravené exkurzie do podnikov Konik a Garnitex. Najviac sa im páčila návšteva Bačovky, kde sa nielen dozvedeli ako sa syrové oštiepky vyrábajú, ale mohli ich aj ochutnať. V rámci pobytov deti získali veľa kompetencií, nadviazali nové kamarátstva. Poľský ani slovenský jazyk pre nich neboli prekážkou.

Vďaka tomuto mikroprojektu „Lepšie uplatnenie na poľsko-slovenskom trhu práce“ v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014-2020 je v areáli školy vybudovaný altánok, ktorý slúži našim žiakom, ale aj podpore cezhraničného vzdelávania.

Teší nás, že sme mohli družbu medzi našimi obcami a školami začatú už v roku 2000 opäť oživiť.

(Magdaléna Matejčíková)

Do fotogalérie bol pridaný nový album Pcim.

• Oznam - školská jedáleň

• Oznamujeme všetkým stravníkom, že odhlasovať zo stravy za mesiac jún sa môžu do 23. júna 2022 z dôvodu objednávok tovaru, mäsa. Po tomto termíne sa už nebude možné odhlásiť.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka školy, PaedDr. Eva Rabčanová, udeľuje dňa 17. 6. 2022 riaditeľské voľno z organizačných dôvodov žiakom 7. A a 9. A triedy. Žiaci budú automaticky odhlásení z obedov.

• Výtvarné súťaže

• V júni sme sa zapojili do výtvarných súťaží:

Obľúbené miesto v mojom kraji -  na Úrad ŽSK,

Tvorba z odpadu – na CVČ Maják Námestovo.

V 1. ročníku súťaže Námestovská rybka, organizovanou CVČ Maják Námestovo, sa umiestnili:

Eliška Mroceková (6.A) – na III. mieste v kategórii 9 - 12 roč.,

Timea Kubašová (8.A) – na III. mieste v kategórii 13 – 15 roč.

Veľmi nás teší, že máme takých  nápaditých a kreatívnych žiakov.

• MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ - 1. jún 2022

• Medzinárodný deň detí (MDD) je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Pri príležitosti tohoto dňa organizujú rôzne inštitúcie na Slovensku početné programy pre deti. Výnimkou nebola ani naša škola. Oslávili sme ho v zdravom duchu - Futbalovým turnajom a Vybíjanou. Žiaci boli v tímoch rozdelení podľa tried. Vo futbale ⛹️‍♂️ sa súťažilo v dvoch kategóriách (4., 5. a 6. ročník - I. kategória a 7., 8. a 9. ročník - II. kategória).

V prvej kategórii vyhrala 6. A, v druhej kategórii sa zlato blišťalo žiakom 8. A triedy. Vo vybíjanej 🤾‍♂️ si sily zmerali žiaci druhého stupňa, kde si zlato "vybila"😉 trieda 7. A.

Žiaci prvého stupňa mali pripravené športové aktivity v prírode.

ĎAKUJEME všetkým žiakom za prejavenú snahu a súťaživosť

Do fotogalérie bol pridaný nový album Medzinárodný deň detí 2022.